İş

AlbarakaTech Global’de üst düzey yönetici atamaları

Yeni organizasyon yapısında; Alper Uncuoğlu Ana Bankacılık Analizden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Ufuk Şengel ise Veri ve Temel Fonksiyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olacak.

Albaraka Türk Katılım Bankası iştiraki olarak 2019 yılında kurulan AlbarakaTech Global, yurt içi ve yurt dışında birçok banka ve finans kuruluşunun teknoloji süreçlerini tasarlayan, katma maliyetli IT ve yapay zeka çözümleri üreten, yenilikler doğrultusunda büyümesini sürdürüyor. aktarım stratejileri. Satış ve pazarlama faaliyetlerini merkeze alacağı bir döneme giren şirket, Genel Müdür Ali Tuğlu liderliğinde organizasyon değişikliğine giderek üst yönetimine iki yeni genel müdür yardımcısı atadı. AlbarakaTech Global’in yeni organizasyon yapısında “Ana Bankacılık Çözümleri”, “Dijital Bankacılık Çözümleri”, “Strateji ve İş Geliştirme” ve “Veri ve Temel Fonksiyonlar” adlarında dört genel müdür yardımcısı görev yapmaktadır.

Bu kapsamda Alper Uncuoğlu, Ana Bankacılık Analizinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır; Veri ve Temel Fonksiyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Ufuk Şengel atandı.

Alper Uncuoğlu kimdir?

Alper Uncuoğlu, İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Uluslararası Finans ve İştirak Bankacılığı alanında yüksek lisansını 2015 yılında tamamlamıştır. 20 yılı aşkın bir süre Albaraka Türk Bilgi Teknolojileri Grubu’nda Ana Bankacılık bölümlerinde yöneticilik yapmıştır. ve Şube Süreçleri, Dış Süreçler, Proje Yönetim Ofisi, Kredi Kartları ve POS Analizleri, Hazine ve Yatırım Bankacılığı Analizleri. 2020 yılından itibaren AlbarakaTech Global’de Dış Ticaret ve Hazine Analiz Birim Müdürü olarak görev yapan Uncuoğlu, 1 Şubat 2023 itibari ile AlbarakaTech Global Ana Bankacılık Analizden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Ufuk Şengel kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Ufuk Şengel, Albaraka Türk Bilgi Teknolojileri Kümelenmesi’nde 17 yıl boyunca Dijital Kanallar, Temel Bankacılık ve Şube Süreçleri, Nakit Yönetimi departmanlarında yöneticilik yapmıştır. 2020 yılından itibaren AlbarakaTech Global’de Veri Yönetimi ve İş Zekası Analiz Birim Müdürü olarak görev yapan Şengel, 1 Şubat 2023 prestiji ile Bilgi ve Temel Fonksiyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

canik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu