Haber

Albümleriyle Tüm Müzik Listelerini Alt Üst Eden Ünlü Şarkıcı Justin Bieber Kariyerini Sattı!

28 yaşındaki başarılı müzisyen Justin Bieber, uzun bir profesyonel seyahatin ardından tüm müzik haklarını satmak için görüşmelerde bulunuyordu. Başarılı müzisyen geçtiğimiz günlerde tüm müzik haklarını sattı. Bieber’ın menajeri de durumu “mirası korumak için mantıklı bir adım” olarak nitelendirdi. Detaylar… ?

Kaynak:https://www.ndtv.com/world-news/justi…

28 yaşındaki şarkıcı Justin Bieber’ı tanımayan yoktur. Hem özel hayatı hem de müziği ile popüler olduğunu söylersek yanılmış olmayız.

Kanadalı müzisyen, 2020 yılında başlaması planlanan “Adalet” turnesini pandemi nedeniyle iptal etti.

Pandeminin talihsizliği nedeniyle yüz felci de geçiren müzisyenin, turnesini iptal etme sürecinde müzik haklarının satışı için görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.

Bieber sonunda tüm müzik haklarını sattı. Justin Bieber’a öncülük eden müzik şirketi Hipgnosis, anlaşmanın şartlarını açıklamazken, güvenilir bir kaynak anlaşmanın yaklaşık 200 milyon dolar değerinde olduğunu söylüyor.

Anlaşmaya göre Hipgnosis tüm telif haklarını satın aldı ve Bieber’ın 290 şarkılık eski kayıtlarındaki hissesini yazara bıraktı.

Şirketin bu telif haklarına ek olarak ‘halka açık yerlerde çalınan şarkıdan pay alma hakkı’ da bulunuyor.

Bieber’ın menajeri, “Katalog uzlaşması sırasında, Hipgnosis’in Justin’in tüm mirasını koruması için en iyi ortak olduğunu gördük” dedi. açıklamalarda bulundu.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

haberolur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu