Teknoloji

Bungie, Destiny 2 hile satıcısına karşı 12 milyon dolarlık davayı kazandı!

 
TheGamePost’un (haber kaynağı) bildirdiği üzere ABD merkezli oyun geliştiricisi Bungie, Destiny 2 hile satıcısına karşı dava açtıktan sonra mahkemede kazandı. Bu dava ile Bungie, toplam 12 milyon dolarlık bir menfaat elde etti ve böylece dolandırıcılara karşı verdiği savaştan sonra resmi bir zafer elde etti.
 
Hileciler her oyunda oyuncuları üzüyor
 
 
 
Online odaklı hemen hemen her oyunda haksız avantaj sağlamaya yönelik programlara yani hilelere sıklıkla rastlanabilmektedir. Birçok kişi bu hile programlarını tasarlayıp belli bir fiyata satarak oyundaki deneyimi baltalamaktadır. Bu duruma resmi yollarla bir dur demek isteyen Bungie, 2021 yılında kolları sıvar ve bugüne kadar süren dava sürecinden sonra dolandırıcılara karşı kazanan taraf olur.
 
Rumen (veya Rumen) programcı Mihai Claudiu-Florentin tarafından Destiny 2 için geliştirilen hile programında oyuncular duvarların arkasını görerek haksız avantajlar elde edebiliyordu. VeteranCheats adlı bu hile programı sayesinde oyuncular kolaylıkla rakip avlayabiliyordu.
 
Bungie’nin açtığı bu dava sayesinde bu hile dağıtım durumu ortadan kalktı ve VeteranCheats kullanan hilecilerin önüne geçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu