Haber

Çankaya İşçileri Sokakları Temizliyor

Çankaya Belediyesi temizlik görevlilerinin yanı sıra günlük temizlik ve çöp toplama; Ayrıca ilçe ve mahallelerde geniş alanları ve bu bölgelerdeki çöp konteynerlerini yıkayarak ve püskürterek dezenfekte etmektedir.

İlçe genelinde düzenli olarak çöp toplama ve sokak temizliği çalışmalarını yürüten Çankaya Belediyesi temizlik personeli, toplu temizlik ile sağlıklı bir kentsel çevre için çalışıyor. Belediye ekipleri, vatandaşların konteynerlerin kenarlarında bıraktıkları ağaç budama atıklarını ve yatak, mobilya gibi eşyaları ayrı ayrı topluyor. Toplu temizlik çalışmalarının yanı sıra cadde ve konteynırları dezenfekte eden gruplar da zarar gören konteynırları onarıyor. Yayaların hızlı bir şekilde kullanabileceği kompozit çöp torbaları da sistematik olarak değiştirilmektedir.

ÇÖP KONTEYNERLERİ YIKIYOR
Çankaya genelinde 3 bin 500’den fazla çöp konteynerinin temizlik ve hijyenini sağlayan temizlik kitleri, konteynerlerde oluşabilecek bakteri ve kokulara karşı yıkama faaliyetleri ile vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli hizmet almasını sağlıyor.
 

Ekipler, halkın sağlığını düşünerek vatandaşların sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmesi için Çankaya’nın bitişiğinde bulunan çarşıları rutin olarak temizliyor. Ekipler, vatandaşların namaz kıldıkları tüm merkezleri de belirlenen program dahilinde hijyenik hale getiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu