Haber

Hatay Havalimanı’ndan uçuşlar başladı

10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılarda hasar gördükten sonra tamir edilen Hatay Havalimanı pistine iniş yapan THY uçağı, dönüş için yolcularını aldı.

İstanbul’a gitmek isteyen bazı depremzedeler ve arama kurtarma personelinin de aralarında bulunduğu 91 kişinin havalandığı uçak, İstanbul Havalimanı’na hareket etti.

Türk Hava Yolları uçağı, depremin ardından onarımı tamamlanan Hatay Havalimanı’na ilk seferini yapmak üzere dün akşam İstanbul Havalimanı’ndan havalandı.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Hatay Havalimanı’ndan seferlerimiz yeniden başlamıştır.”

13 Şubat’tan itibaren Hatay’dan yapılacak tahliye seferleri için rezervasyon uygulaması yapılacağını belirten Üstün, şöyle konuştu:

“13-19 Şubat tarihleri ​​arasında yapılacak uçuşlarımız için mevcut taşınabilir uygulamamız veya web sitemiz üzerinden ücretsiz rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tahliye sürecini kolaylaştırmak için havalimanlarına rezervasyon yaptırarak gelmeniz gerekmektedir. • Rezervasyonlu yolcularımıza öncelik tanınacak olup, boş yer olması durumunda rezervasyonu olmayan yolcularımız da kabul edilecektir.” (HABER MERKEZİ)

demirozuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu