Haber

Kayseri’de depremzede öğrencilere ücretsiz ulaşım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, deprem bölgesinden Kayseri’ye gelen ve eğitimlerine Kayseri’de devam eden ilk, orta ve lise öğrencilerinin adına ücretsiz ulaşım yardımı başvurusunda bulunmaları için platform oluşturuldu.

Açıklamada, Kayseri’de ikamet eden vatandaşların https://www.kayseri.bel.tr/depremzede-ulasim-yardim-talep-formu adresinden başvuru yapabileceği belirtildi:

“Deprem sırasında ailelerimiz bizi şehrimizde karşıladı. Kayseri’ye nakil yoluyla gelen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ulaşım yardımından faydalanmak için formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Ulaşım kartı olarak ücretsiz ulaşım yardımı sağlanmakta olup, hak kazanan öğrencilere aylık 150 binişlik ulaşım kartı verilmektedir. Başvuru sonucu size SMS ile bildirilecektir. Adreslerinizi tam adres olarak vermelisiniz. Öğrenci belgesi bölümünde ise Kayseri’de eğitimine devam ettiği okuldan veya E-Devlet’ten alınacak öğrenci belgesi yüklenecek.”

Açıklamada, öğrencinin eğitimine Kayseri’de devam etmesi için temel kriterin olduğu ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman vatandaşının yanında olduğu vurgulandı.

bayrampasahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu