Haber

En tatlı kurs… Çikolata kursuna katılan kadınlar, çalışma hayatına başlamaya hazırlanıyor.

En tatlı kurs… Çikolata kursuna katılan hanımlar iş hayatına atılmaya hazırlanıyor.

TRABZON – Trabzon’da Ortahisar Halk Eğitim Merkezi’nde ilk kez açılan butik çikolata kursu büyük ilgi görürken, kursiyerler öğrendikleriyle iş hayatına atılmaya hazırlanıyor.

Hiçbir katkı maddesi eklenmeden hazırlanan çikolatalar daha çok tercih edilirken, butik çikolata eğitimi yeni yeni yaygınlaşmaya başladı.

Kurs hakkında bilgi veren Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Pastacılık ve Tatlıcılık Öğretmeni Elifnur Çetin, butik çikolata eğitiminin yeni yeni yaygınlaşmaya başladığını söyledi. Çetin, “Doğal katkısız butik çikolata kursu sayesinde ev hanımları ek gelir elde edebilecekler. Temperleme işlemi çikolatanın vazgeçilmez bir parçasıdır. Temperleme işlemini öğrettikten sonra kursiyerlere neler yapılabileceğini gösteriyoruz. Beyoğlu çikolata dolgu çikolata hazırlanışı.Karışık şekilde hazırlıyoruz.Eser Seçimi yaparken kaliteli ve lezzetli olanı seçmeye çalışıyoruz.Çikolatanın kalitesi ve aroması damak tadını belirliyor.Çikolatanın tadı belli olduktan sonra kısa sürede tüketime sunulduğu için. işleme, ekstra bir katkısı yok.Bu nedenle lezzetli ve sağlıklı bir ürün tüketiyorlar.Halk Eğitimi kapsamında yeni açılan bir kurs.Butik Çikolata eğitimi yeni yaygınlaşmaya başladı.Girişimde bulunanlar da var. sosyal medyanın da etkisi altında kursiyerlerimizden bazıları çikolatalı pasta ya da kurabiye olmak üzere farklı işler yapıyor.Biz de çalışmaları bir adım öteye taşımak ve ekstra yeni eserler öğrenin. Bunlar var” dedi.

Butik çikolata kursuna yoğun talep var

Butik çikolata kursuna yoğun talep olduğunu kaydeden Çetin, “Butik çikolata kursuna yoğun talep var. İlk kursumuzu bitiriyoruz ve inşallah haftaya yeni kursiyerlerle devam edeceğiz. Mevcut kursiyer sayımız. 13 yaşında. Kursumuz ağırlıklı olarak ev hanımları, öğrenciler ve her kesimden katılımcı oluyor” dedi.

Kursiyerlerden Gülsüm Mazlum hayalinin çikolata dükkanı açmak olduğunu ifade ederek, “Çikolata dükkanı hayalim var. Daha önce kısa süreli bir stajyerlik hayatım oldu. Ortahisar Halk Eğitimi’nin sağladığı imkanlarla ve hocamızın katkılarıyla çok güzel şeyler öğrendik inşallah hayallerimizi gerçekleştiririz.Çikolata beni mutlu edeni görür.” Çok memnun oldum. Şu sıralar aslında küçük çaplı da olsa evde çalışmalar yapıyordum ve şimdi Elif hocamızın öğretileri ile kendimi daha da geliştirdim. Burada farklı çikolata türlerini öğreniyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu